Mozolníky - jaké vybrat


V naší prodejně WORKOUT a eshopu najdete hned několik druhů mozolníků. Liší se provedením, typem a sílou kůže.


Kde se používají mozolníky

Mozolníky (někdy nazvané chrániče rukou) se používají při cvičení na bradlech, hrazdách, kruzích a všude tam, kde dochází při cvičení k odírání dlaně. Mozolníky chrání dlaň pružným kouskem jemné kůže a páskem se jednoduše utáhne kolem zápěstí. Materiál mozolníků bývá velmi trvanlivý, ale pokud ale materiál přeci jen poškodí, již mozolník nepoužívejte. Obecně se půjčování mozolníků nedoporučuje, protože se tvaruje dle dlaně majitele.


Mozolníky PICSIL

Značkové mozolníky PICSIL zajišťující maximální pevnost při velké lehkosti. Mozolníky jsou z patentované tkaniny, jsou měkké a ideální pro ochranu vašich rukou. Je mnoho barev a typů této značky. Jediný dovozce v ČR je prodejce WORKOUT.


Mozolníky z hovězí kůže

Mozolníky z hovězí kůže mají velikou výhodu a tou je jejich životnost. Sice nejsou tak jemné, jako například srnčí, ale vynahrazují to právě zvýšenou životností. Mozolníky od slovenské společnost Forward Fitness mají patentovanou technologii vyseknutí křížku na prsty namísto klasických kroužků. Mozolníky jsou vyrýběné z pravé hovězí kůže. Kůže je zpracovaná dle potřeb atletů. Z jedné strany je příjemně hladká (směrem k dlani) a z druhé strany je strukturovaná pro lepší přilnavost k nářadí. Nelekněte se, barvy mozolníků nejsou vždy stejné (záleží na barvě kůže skotu).


Mozolníky ze srnčí kůže

Mozolníky ze srnčí kůže jsou velmi jemné a díky tomu perfektně přilnou k nářadí. Nejsou tak odolné jako hovězí, ale pokud upřednostníte perfektní přilnavost, jsou ty pravé pro vás. Mozolníky od slovenské společnost Forward Fitness mají patentovanou technologii vyseknutí křížku na prsty namísto klasických kroužků. Mozolníky jsou vyrýběné z pravé srnčí kůže. Kůže je zpracovaná dle potřeb atletů. Z jedné strany je příjemně hladká (směrem k dlani) a z druhé strany je strukturovaná pro lepší přilnavost k nářadí (platí pro srnčí i hovězí mozolníky).


Mozolníky gymnastické od firmy ROGUE

Mozolníky ROGUE jsou kožené mozolníky nejvyšší kvality vyrobené v USA. Kuže je silnější oproti mozolníkům od spol. Forward Fitness a mají vyseknuté díry na prsty.
The redesigned grips are gray in color and embossed with the Rogue Barbell Club logo. Choose from one of three sizes using the simple sizing chart below.


Mozolníky ThornFit PROTEC GRIPS

Mozolníky Protec Grips , jejichž autorem je firma Thornfit, je další alternativou pro atlety, kteří si chtějí chránit dlaně před mozoly a dalšími drobnými úrazy/odřeninami. Tyto mozolníky nejsou vyrobené z tak silné kůže jako předchozí modely, avšak zaujmou atlety velmi příznivou cenou. Jsou tak ideální pro ty z vás, kteří si chtějí mozolníky pořídit jen na kraší dobu (než si ruce zvyknou). Jako předchozí modely i tyto mozolníky mají pásek na suchý zip pro pevné ukotvení na ruce.

O nás

WORKOUT | BotyOblečení.cz
autorizovaný obchod Reebok

V našem obchodě nabízíme kromě mozolníků velký výběr bot a oblečení na CrossFit, vzpírání a Spartan Race. Vše, co v našem eshopu uvidíte, máme skladem, nebo na externím skladě s dostupností do jednoho týdne.

www.botyobleceni.cz

WORKOUT | BotyOblečení.cz

Adresa kamenné prodejny:
Suchý vršek 33, 158 00 Praha 5

Tel.: 775 564 689
Email: info@botyobleceni.cz

Otevřeno:
Po–Pá: 9:00 – 18:00
Středa: 9:00 - 20:00
Sobota: 10:00 - 14:00